I helgen ble NMKs landsfinale for damer arrangert av NMK Egersund.
Det ble 32 damer på den offesielle startlisten. Og dette viste seg å være 32 damer som kjempa med alt de hadde i gjennom 4 omganger for å komme til en finale. Det har blitt satset hardt gjennom hele dagen for å kvalifisere seg til finale og bli Norges beste bilcross dame. De har igjennom dagen fått oppleve alle de 4 årstidene Egersund har å by på. Alt fra sol til stiv kuling og regn.
Etter innledende omganger og A til E finale kunne Marte Marthinsen fra NMK Larvik slippe jubelen løs som vinner av dame landsfinalen 2022
Vi gratulerer 😀
Øvrige topp 6 og dermed kvallet til senior landsfinalen er
2 plass Andrine Rafoss NMK konsmo
3 plass Ingrid Dybvik Jensen NMK Vikedal
4 plass Kristine Salte NMK Egersund
5 plass Lene Holmebakken NMK Egersund
6 plass Hilde Follhaug NMK Kvinesdal
Med Cecilie Therese Tengesdal i spissen har NMK Egersund lagd en fin landsfinale for damer som setter førerne i fokus med påfølgende bankett med premieutdeling, god mat og sang og dans.
Foto :Anne Beth Arntzen
Mvh Guro Haug Buvik
For NMKs Hastighetskomitee