Motorsportens fremsnakker 2026

Publisert av NMK Kontoret den 06.11.26.

MOTORSPORTENS FREMSNAKKER 2026

Det finnes mennesker som brenner for motorsporten. Og så finnes det mennesker som rett og slett lever og ånder for den!

Årets mottakere tilhører definitivt den siste kategorien.

Helt siden tidlig på 2000-tallet har de vært en del av motorsportmiljøet, først som fører og teamsjef, og etter hvert som noen av sportens mest engasjerte pådrivere.

De har et helt spesielt hjerte for barn og unge, og jobber utrettelig for å gjøre motorsporten mer tilgjengelig, synlig og fremtidsrettet.

Gjennom initiativer som for eksempel Green Racing bidrar de både til rekruttering, utvikling og nye muligheter.

Og ikke minst, de er fantastiske til å løfte frem andre!

Gjennom utallige timer med arbeid på sosiale medier sørger de for at førere, klubber og arrangementer får oppmerksomheten de fortjener.

Men engasjementet stopper ikke bak en skjerm.

På NMK Gardermoen finner vi dem også der jobben skal gjøres – enten det er ute på banen eller på startplata.

De ser menneskene bak hjelmene, skaper entusiasme og får unge utøvere til å føle seg velkomne.

De er kreative, inkluderende og fulle av pågangsmot. Og kanskje viktigst av alt: De gjør dette fordi de ønsker at andre skal lykkes!

For det er nettopp dét en ekte fremsnakker gjør , løfter andre opp og gjør motorsporten større.

Det er derfor en stor glede å tildele prisen Motorsportens Fremsnakker 2026 til:

Frode og Atle Skaar